Mládež
13.11.2017 - Redakce

Junioři vyhráli oba zápasy. Získali 6 bodů.

Junioři FBC Liberec v dvojzápase proti Bulldogs Brno a FbC Hradec Králové dvakrát dokázali přetlačit soupeře a získali plný bodový zisk.

FBC Liberec vs. FbC Hradec Králové          8:5

Do začátku zápasu vstoupili lépe hosté z Hradce Králové, kteří skórovali již ve 2. minutě utkání. O 2 minuty později si Hradec připsal další branku a liberečtí prohrávali už 2:0 po 4. minutě. Tyto obdržené góly nakoply liberecké juniory a ti hráli dalších pár minut většinou na balónku. Ve 12. minutě se prosadil Martin Čermák po asistenci Adama Balatky. V 17. minutě byl vyloučen Tomáš Ballaty za sekání. Tuto přesilovku hosté nedokázali využít. Těsně před koncem 1. třetiny se trefil opět Martin Čermák a tak se šlo do šaten za nerozhodného stavu 2:2.

Do druhé třeriny vstoupili lépe liberečtí, za které skóroval pravidelný střelec Adam Balatka. Ve 27. minutě utkání byl sporně vyloučen Adam Balatka za nedovolenou vzdálenost. Liberecké oslabení fungovalo velmi dobře a tak ani tuto přesilovku hosté nevyužili. Hradečtí hráli tuto třerinu více na balónku. Ke konci třetiny, v 39. minutě byl vyloučen hráč Tomáš Ballaty na 2 minuty za bránění ve hře. Honza Král v bráně byl neprůstřelný a díky němu hosté ani tuto přesilovku nevyužili.

Vstup do 3. třetiny se libereckým moc nepovedl, protože již po 18 sekundách inkasovali a hosté srovnali stav na 3:3. Ve 44. minutě se liberečtí také konečně dočkali přesilové hry, kterou rychle po krásné kombinaci využil ranou do růžku Honza Jaroš a vedení bylo opět na straně libereckých. Hradečtí rychle odpověděli a to hned dvěma góly. Ve 49. minutě měli liberečtí další přesilovku, kterou využil kapitán týmu Adam Štěpán a srovnal tak stav na 5:5. O dvě minuty později měli liberečtí nájezd po faulu na Martina Čermáka, který jel Honza Jaroš, ale bohužel neproměnil a tak následovala přesilová hra. Přesilové hry v tomto zápase byly velmi silnou stránkou libereckých, za které se opět prosadil Adam Štěpán a liberečtí se ujali vedení 7 minut před koncem. V 55. minutě navýšil vedení Martin Čermák a tím zkompletoval hattrick. V zápětí skóroval Adam Balatka a tak bylo skóre už 8:5. V 57. minutě proběhlo vyloučení na obou stranách po souboji v rohu za hrubost, bohužel se při tomto souboji zranil Honza Jaroš. Hradečtí nazávěr zkusili hru bez brankaře, ale liberečtí si vedení pohlídali. Zaslouženě si tak liberečtí junioři připisují tři body.

FBC Liberec vs. itelligence Bulldogs Brno       6:5

Vstup do zápasu se domácímu týmu povedl na výbornou, kdy v čase 1:25 skóroval Lhota. Poté se zápas trošku uklidnil, avšak převahu měli liberečtí. Pět minut do konce třetiny Pospíšil vstřelil branku na 2:0. Hostující přinesli odpověď v podobě dvou branek během 20s. Zbytek třetiny se dohrál v klidu.
Druhá třetina patřila Liberci. Nakupovali se šance a v 15. minutě konečně padl gól, po nádherném úniku Lhoty, který nahrával do prázdné. O dvě minuty později Liberec přidal ještě jeden gól, a tak po druhé třetině to bylo 4:2.
Poslední třetina byla napínavější, než by si liberečtí představovali. Sice během přesilové hry skóroval Štěpán, ale po time – outu, kteří si vzali hosté, šli do šesti. Následně Liberec inkasoval gól a minutu poté dostal pěti minutové vyloučení Pospíšil. Balatka dával gól do prázdné, avšak hostí neotálely a během přesilové hry snížili na 6:5. Srovnat nebyli schopni a díky tomu Liberec bere 3 body.