Aktuální zprávy
31.03.2017 - Redakce

Junioři v boji o první místo tabulky nezaváhali

V sobotu 28.1.2017 odehrálo juniorské áčko důležite souboje o přední příčky 2.ligy. Junioři se v tomhle turnaji utkali o přední příčky své ligy. Tahákem bylo střetnutí FBC Liberec s pronásledovatel FBC Plzeň.

FBC Liberec – FBC Plzeň (1:1, 3:0, 4:0) 8:1

Začátek zápasu se lépe povedl libereckému FBC, když se už po necelých dvou minutách hry dokázal prosadit Kryštof Abel. Na odpověď se nečekalo moc dlouho. Za necelé tři minuty propadla za záda Tomáše Janoty nešťastná střela z půlky hřiště. Po první třetině byl tedy stav nerozhodný 1:1.
Zápas se rozhodl až v této části hry, kdy liberecké FBC odskočilo po brankách Lukáše Kořínka, Víta Pospíšila a Jana Jaroše do tří brankového vedení. Plzenští se s tímto výsledkem nechtěli spokojit, ale z jejich útoků na Libereckou branku nevytěžili nic.
V této třetině již oba týmy jen dohrávali poklidně zápas. Domácí s přehledem kontrolovali vývoj této třetiny. Libereckým se podařilo ještě vstřelit pár branek a tak se celky rozešly za stavu 8:1.

Branky: 2x Jaroš, 1x Kořínek, 1x Šoltys, 1x Abel, 1x Pospíšil, 1x Rais, 1x Štěpán

Florbal Chomutov – FBC Liberec (2:2, 2:1, 0:5) 4:8

Toto utkání bylo v pořadí hracího dne pro Liberec druhé. Podle toho vypadal i vlažnejší start, kdy si Liberečtí junioři mysleli, že po vyhraném utkání s Plzní pujde všechno hladce. Proto také po první třetině svítilo na tabuli 2:2.
Druhou třetinu se nám stále nedařilo skórovat, ačkoliv střel a šancí bylo více než dost. To se ale nedá říct o Chomutovu, který vyhrál tuto třetinu 2:1.
Poslední třetina přinesla změny. Po strategii trenérů, kteří zkusili stáhnout hru do dvou lajn, se podařilo dostat se z nepříjemné aury týkající se naší impotence na góly. Tuto třetinu se nám podařilo vyhrát 0:5 a proto jsme si odnesli na konci utkání všechny body. Celkově jsme začli makat oproti začátku Liberecko-chomutovského boje, a proto se nám začlo dařit. Utkání tedy končí kladně pro Liberec, který vyhrál 4:8.

Góly (asistence): Štěpán (Šklíba), Kořínek (Šoltys), Kořínek (Leksa), Šklíba (Šoltys), 3x Matušů (Štěpán, Štěpán, bez), Jaroš (Šoltys)

Komentář trenéra Ježka: ,, Dobře zvládnuté první utkání. Nicméně i přes přesvědčivý výsledek nám utkání ukázalo mnohé nedostatky, na kterých ještě do play-off bude potřeba zapracovat. Jak už to u této kategorie bývá, povede se vám jedno utkání, tak je jasné, že slabšího soupeře porazíme, i když budem běhat jen po jedný noze. Jenže opak byl pravdou. Lehkost ve hře se nám nepodařilo přesunout do dalšího utkání a spoustou neproměněných šancí v první třetině, jsme soupeře pustili dlouhou dobu do hry. Jsem rád na 6 bodů.“