03.04.2017 - Redakce

Junioři slaví postup do finále

1. zápas: FBŠ Slavie Plzeň vs. FBC Liberec 1:3 (0:1,1:1,0:1)

Liberecký celek se v sobotu vydal na cestu do Plzně, kde se odehrálo první semifinálové kolo 2. ligy Juniorů. Do zápasu jsme vstoupili, že za každou cenu chceme vyhrát. Liberec se po většinu času držel na míčku, ale domácí Plzeň dobře bránila. Až v 8. minutě se trefil kapitán Jakub Rais a liberečtí junioři šli do vedení 1:0. Skóre se dokonce třetiny nezměnilo.

Druhá třetina probíhala podobně jako první. Plzeň měla hodně šancí, ale buď trefili dobře blokující liberecké hráče nebo si s tím poradil výborný brankář. V 19. minutě se Plzeň dotáhla na skóre 1:1 a zadělávalo se na drama. FBC Liberec se ale nedalo a v 28. minutě se prosadil dorostenec Filip Kučera a zvýšil na 2:1 pro FBC.

Do třetí třetiny zněl pokyn jasně. Udržet výhodný stav a ideálně nastřílet pojišťující branky. To se nám povedlo ve 32. minutě skóroval David Šklíba a stav byl 3:1 pro Liberec. Plzeň se nevzdala a při oddechovém času začala spřádat plány na vyrovnaný. Zkusila to v šesti lidech, ale neuspěla. Liberecký celek dobře bránil a nepustil Plzeň do vážnějších šancí dát gól. Na tabuli na konci zápasu svítil stav 3:1 pro Liberec, což zajišťovalo první bod v sérii na dva vítězné duely.

Ihned po konci zápasu se junioři vydali na noční cestu domů, protože je v neděli ráno čekal odvetný zápas, který začal v 10:00.

2. zápas: FBC Liberec vs. FBŠ Slavia Plzeň 7:3 (3:1,3:0,1:2)

Hned od začátku zápasu začali domácí aktivně a jejich hra nesla ovoce. Po sérii několika šancí se v 6. minutě trefil přesnou střelou k tyči Adam Štěpán. Minutu na to už bylo srovnáno, když po chybě před plzeňskou branku využili následný break hosté. Ve zbytku první třetiny pak vrátil vedení libereckým důrazný Vít Pospíšil a z přesilovky navyšoval na 3:1 Jakub Rais po pohledné kombinaci.

Ve druhé třetině se hra nesla v podobném duchu jako v té první. Z dobrého napadání těžil Jan Jaroš. Soupeř se nezmohl na větší odpor a sérii dobrých nahrávek zakončovali do odkryté branky Tomáš Ballaty a Adam Balatka. Napodobit se je pokusil i Jakub Daníček, který však ztroskotal na hostujícím gólmanovi.

Poslední část zápasu už nebyla tak dominantní, z pohledu domácích, jako předchozí dvě. V čase 5:13 navyšoval vedení Liberce na 7:1, svým druhým gólem Vít Pospíšil. Od té doby bylo častěji rušno před libereckým gólmanem. Brankář Daniel Kupec se musel předvést několika výbornými zákroky a držel tak dostatečný náskok. V 12. minutě podruhé kapituloval, ale na vývoji zápasu to nic nezměnilo. Liberec zbytek zapásu s přehledem kontroloval a nedopustil nějaké drama. Dvacet vteřin před koncem se Plzeň prosadila i potřetí a určila tak konečný stav zápasu na 7:3.

Junioři po dvou výhrách postoupili do finále 2. ligy juniorů, kde se střetnou s vítězem série FBC Děčín – FBC Plzeň.