12.12.2017 - Redakce

Junioři nedokázali pro favoritům bodovat

Junioři FBC Liberec měli náročný víkend. V sobotu se představili na půdě Florbal Chodov. O den později je na domácí palubovce čekal pražský celek Black Angels. Zejména v druhém utkání junioři sahali po bodech. To se jim bohužel nepodařilo.

Florbal Chodov vs. FBC Liberec

Začátek zápasu vyšel lépe hráčům Chodova, kteří v 6. minutě otevřeli skóre. Liberci se nedařilo odpovědět na tuto branku. Chodov sypal jeden gól za druhým. Liberec prolomil střeleckou smůlu až na konci 1. třetiny kdy se v čase 19:29 trefil Ondřej Šorm. Do šatny se odcházelo za stavu 6:1 pro Chodov. Do 2. třetiny lépe vstoupil Chodov a to gólem v čase 1:12 se trefil Daniel Maxa. Chodov zase nasadil své vysoké tenpo a góly přicházeli jak na běžícím páse. 2. třetina skončila 6:3. Celkově se domácí dostali do výraznýho vedení. Po 2. třetině vedli zaslouženě 12:4. Ve 3. třetině dostal chodovský hráč 5 minutový trest. Liberec přesilovou hru nedokázal zužitkovat dokonce Chodov byl i ve vlastním oslabení schopen zaznamenat branku a to formou trestného střílení, tím navýšil na konečných 14:4.

Branky: Šorm, Jaroš J., Lhota, Blecha

FBC Liberec vs. Black Angels

Utkáná začalao ve vysokém tempu, kdy se oba týmy vrhli do útoku. V sedmé minutě se nechal vyloučit Adam Štěpán. Tuto výhodu Black Angels rychle využili a dostali se do vedení 1:0. Domácí nezůstali pozadu a navrátilec do sestavy Jaroš vyrovnal. Na začátku druhé třetiny se po 11 sekundách prosadil Tomáš Ballaty. Bohužel tento stav nevydržel ani minutu. Po chybě obrany Liberce se prosadil pražský celek. Do konce třetiny padlo ještě 6 branek a skóre na konci 2. třetiny bylo pro Severočechy nepříznivé. Stav utkání 4:7. Třetí třetina byla poznamenána velkým množstvím vyloučení. Z celkového počtu tří přesilových her junioři zužitkovali pouze jednu. Vyrovnat se nepovedlo a Black Angels si z města pod Ještědem odvezli všechny tři body.