17.09.2017 - Redakce

Jedno vítězství, jedna porážka pro juniory

Liberecké juniory čekal víkendové dvoukolo proti známému soupeři Florbal Chomutov a v domácí aréně v rámci Opening Florbalu proti týmu z nedaleké Mladé Boleslavi. I přes několik chybějících hráčů se klukům podařilo uhrát 3 body.

Florbal Chomutov – FBC Liberec 5:6 (0:3, 1:1, 4:2)

Začátek zápasu jednoznačně ovládli liberečtí, když hned v páté minutě využil první přesilovou hru zápasu Adam Štěpán, který o sedm minut později přidal i druhý gól. Chomutov trápilo nepřesné zakončení a také liberecký gólman Jan Král, který nepustil za svá záda žádnou ze střel domácích. A tak po gólu Tomáše Matušů svítilo po první třetině na tabuli skóre 3:0.

Druhá třetina byla silně poznamenaná velkým množstvím vyloučení, kdy padlo 14 trestných minut. I přesto se však domácím podařilo hned ze začátku třetiny vstřelit jejich první branku. Vzápětí však zažili smolný moment, kdy se jim podařilo skórovat do vlastní sítě. Poté jim však liberečtí věnovali velkou šanci ke snížení skóre, když byl nejdříve vyloučen Tomáš Ballaty a o chvíli později i Adam Balatka, takže Liberec musel bránit ve třech. Domácí však šanci nevyužili, a tak si liberečtí odnášeli do třetí třetiny slušný odstup v podobě tří branek.

Do třetí části utkání však lépe vstoupili domácí, když na 2:4 nejdříve snižoval Bernas a o dvě minuty si svojí smolnou chvilku vybral i Liberec, když po nešťastné teči Tomáše Matušů skončil míček v Králově bráně. Liberečtí ale vzápětí využili přesilovku, kdy se prosadil Adam Štěpán, který zkompletoval hattrick a jeho tým tak odskočil Chomutovu na rozdíl dvou branek. Jenže zanedlouho se vylučovalo i na liberecké straně a domácí byli stejně nekompromisní. Následovalo 5 vcelku klidných minut, kdy čekání na gól utnul v 50. minutě Lukáš Krejčí a hosté tak opět vedli o dvě branky a doufali, že utkání už v klidu dohrají. Domácí se však nehodlali vzdát, a tak odvolali brankáře což přineslo 20 vteřin před koncem utkání snížení na rozdíl jediného gólu. Chomutov však o 12 vteřin později daroval Liberci trestné střílení, kdy výhru libereckých mohl zpečetit Adam Balatka, který však domácího gólmana nepřekonal. Liberec tak porazil Chomutov těsně 6:5.

Branky: 3x Štěpán, Krejčí, Matušů

Komentář trenéra Miroslava Svobody: ,,Z naší strany byla pouze florbalová první třetina, zbytek zápasu ovlivnila vyloučení. Jsem velmi rád, že jsme utkání zvládli a vezeme si domu tři body.“

FBC Liberec – TECHNOLOGY Florbal MB 2:10 (2:2, 0:4, 0:4)

V Neděli dne 17.9. se severočeši utkali proti Mladé Boleslavi v liberecké Home Credit aréně.

V první části se bohužel do vedení dostali nejprve hostí a to už v 7. Minutě kdy se prosadil boleslavský forvard Lukáš Netrefa. Odpověď na tento gól přinesl Vít Pospíšil, kterému si povedlo z poza branky dostat míček za gólmanova záda. Nerozhodný stav netrval dlouho a hostí se tak opět dostali do vedení. Po chvíli dominance Liberce se konečně podařilo prostřelit boleslavskou zeď a tak skóre na tabuli bylo opět nerozhodné.

První polovina 2. části se moc nepovedla a už v 10. Minutě prohrávali 2:4. Bohužel se domácím nepodařilo dostat míček za brankářova záda a tak po obdržení dalších dvou branek, odcházeli severočeši do šaten se skóre 2:6.

Ve 3. části už byla vidět dominance mladoboleslavského klubu a povedlo se jim vsítit ještě 4 branky. Nikomu z libereckých se nepodařilo rozdíl snížit a tak utkání skončilo výsledkem 2:10.

Branky: 1x Pospíšil, 1x Matušů