Preview k zápasu
19.11.2017 - Redakce

FBC Liberec urval s Pardubicemi vítězství za tři body

První polovina Tipsport Superligy dospěla do svého závěru. V rámci 13. kola nejvyšší florbalové ligy muži FBC Liberec vyrazili do Chrudimi, kde se utkali ve výjezdním utkání s rozjetým týmem Sokol Pardubice

Sokol Pardubice vs. FBC Liberec 6:8 (2:1, 0:3, 4:4)

Utkání začalo před skvělou kulisou, 620 fanoušků pardubického florbalu sledovalo tlak domácího celku na začátku utkání. V 9. minutě bylo pro liberecké veselo. Prokop Ferdan zužitkoval krásnou nahrávku Tomáše Marka a bylo to 1:0. Poté se pardubický celek, který se stále musí obejít bez legendy Martina Zozuláka, vrhnul vší silou do útoku. Výsledkem toho byly dvě branky Jana Kourka. Stav po první třetině byl 1:2 v neprospěch FBC Liberec.

Druhá třetina zprvu nevypadala vůbec dobře pro černobílý celek. V první polovině měl Sokol tlak, který vyústil v mnoho střel ohružující branku Vaníčka. V 30. minutě šťastnou trefou vyrovnával Radek Valeš. Nejproduktivnějšího hráče FBC Liberec následovali mladíček Lukáš Kořínek a Jan Baudisch, zvyšující už na 4:2. V závěru třetiny měli liberečtí ještě výhodu přesilové hry. Tu i přes mnoho střel nedokázali využít.

Poslední perioda nabídla nejzajímavější podívanou z celého zápasu. Vstup do koncovky zápasu se Severočechům podařil. Tři branky v rychlém sledu donutily domácí vzít si time-out. Postupně se trefili Marek, Baudisch a Kopecký. Vedení 7:2 bylo výrazné. Do konce zápasu zbývalo 13 minut. Pardubický celek vrhnul všechny síly do útoku a zatlačil FBC Liberec do úzkých. Když v čase 56:47 snižoval Ivo Teichman na rozdíl jediné branky, v libereckém táboře vládla velká nervozita. Do konce zápasu pomohlo libereckým vyloučení domácího hráče a následná branka Prokopa Ferdana, který definitivně rozhodl o výhře FBC Liberec v poměru 8:6.

Branky: 2x Ferdan, 2x Baudisch, Kořínek, Valeš, Kopecký, Marek