Preview k zápasu
26.10.2017 - Redakce

Elitními týmy se představí na hřištích soupeře.

V rámci desátého kola Tipsport superligy zavítá liberecký A-tým do Mladé Boleslavi. Po třech porážkách by si liberečtí určitě chtěli spravit chuť. Proti nim však stojí tým, který letos prohrál jen dvakrát v prodloužení. Zrodí se na půdě technologů překvapení?

FBC Liberec (1-1-3-4)

Po těsném neúspěchu s Vítkovicemi, kde se Liberec proti dosavadnímu lídrovi tabulky prezentoval relativně sympatickým výkonem, přišla rána. Doma totiž proti ostravskému FBC chtěli muži slavit výhru za tři body, avšak celý zápas tahali za kratší konec, a bohužel se museli spokojit s pouze jedním bodem, když v prodloužení rozhodl gólem z trestného střílení Mendrek.

Střeleckým lídrem Liberce je jednoznačně Radek Valeš, na jehož kontě svítí po devíti zápasech číslo devatenáct (14+5). S tímto počtem vstřelených branek a asistencí hájí šesté místo v kanadském bodování Tipsport Superligy. Další velkou oporou je zkušený Petr Salát (8+9), který v zápase s Ostravou oslavil svůj 400. bod v základní části nejvyšší soutěže. Liberec se dále spoléhá také na Prokopa Ferdana (7+6) a Lukáše Veselého (8+5).

Technology Florbal MB (7-0-2-0)

Florbalisté z Mladé Boleslavi okupují po devíti kolech druhé místo tabulky. V přímém souboji o prozatímní vedení nejvyšší soutěže s Vítkovicemi totiž padli 6:5 po nájezdech. V něm nebyli daleko od celkové porážky, když se vyrovnat podařilo až pět sekund před koncem Pluhařovi. V nájezdové bitvě ale dokázali vstřelit pouze jednu branku z pěti pokusů a z Ostravy odjeli s pouhým bodem.

Nejproduktivnějším hráčem technologů je Jiří Curney (10+10), o druhé místo se dělí Jan Natov (11+4) a Radek Krajcigr (10+5), kteří nasbírali shodně patnáct bodů. Předsezónní posila Milan Tomašík nastřílel v osmi utkáních šest gólů a na šest přihrál a pyšní se s dvanácti kanadskými body. Další skvělým nahrávačem boleslavských je Josef Pluhař (2+9).

Shrnutí

Liberecké čeká další sváteční venkovní utkání, tentokrát v Mladé Boleslavi. Technologové si po prohře s Vítkovicemi budou chtít nechat tři body doma. Avšak tým Zdeňka Skružného rozhodně pomýšlí na vyšší příčky, než je jedenácté místo a bude usilovat o překvapení. Bude Den české státnosti pro FBC Liberec úspěšný?

Sobota 28. 10. 2017, 19:00, MSH Mladá Boleslav

Technology Florbal MB vs. FBC Liberec

V sobotu liberecké Crazyny vyráží na půdu Děkanky, aby se utkaly s klokankami z Bohemians. Hrozba play-down je pro hráčky více než alarmující a je třeba sbírat každý bod, kde se dá. Proslulý pražský tým přišel o své hlavní hvězdy kádru a doplnil ho o méně známé hráčky, pokud Crazy girls budou chtít zabojovat o play-off, je jasné, že o víkendu budou muset vyzrát nad svým soupeře.

Crazy Girls FBC Liberec (2-0-0-6)

V minulém kole se utkaly ženy z Podještědí s pražskými Pantherkami. První dvě třetiny hovořily jasně ve prospěch Liberce, který vyhrával 3:0 díky hattricku famózní Mlejnkové. Poslední třetina však byla katastrofální z pohledu domácího Liberce. Panthers dokázaly během dvaceti minut nasázet do sítě až na pět branek a zcela otočit utkání. Ani poslední gól Mlejnkové, která si připsala už čtvrtou branku nic nezměnil. Liberec tak prohrál 4:5 v základní hrací době.

FbŠ Bohemians (3-1-0-5)

Hráčky Bohemians vyjely o posledním víkendu do Brna proti Židenicím. Od začátku utkání oba týmy sváděly přetahovanou o vítězství. Před koncem druhé třetiny poslala Slavíková zelenobílé do vedení. Poslední třetinu domácí zvýšili tempo a díky hattricku Dundelové si pořídily třígólový náskok před Bohemians. Výsledné skóre ukazovalo 7:4 pro Židenice.

Shrnutí

Poslední výsledky FbŠ ukazují, že již nejsou tak silné jako kdysi a šance na zisk bodů je větší, než kdy dřív. Pokud liberecké hráčky předvedou svoje kvality a nevypustí hru v obranné části, schyluje se k napínavému utkání, ve kterém by Crazyny bodovat.

28.10, 17:00, FbŠ Bohemians, SH Děkanka