06.11.2017 - Redakce

Dorostenci v Litvínově úspěšní z poloviny

Dorostenecký tým čekal v neděli 5. listopadu další turnaj, ke kterému vyráželi v ranních hodinách do vzdáleného Litvínova. V tamní hale U Koldomu poměřili své síly s houževnatými týmy Chomutova a Ústí.

FBC Liberec vs. Florbal Chomutov – 10:3

V tomto zápase si kluci vůbec poprvé vyzkoušeli naostro nový herní systém. To se také odrazilo na obrazu první třetiny, kdy soupeř tuto periodu vyhrál poměřem 1:2. Nicméně ve zbytku se nám zápasu podařilo eliminovat zbytečné chyby a zlepšit náš celkový herní projev. Zásluhou několika pěkných golů a proměněných přesilových her nakonec liberečtí zvýtězili poměřem 10:3.

FBC Liberec vs. Florbal Ústí - 4:8

Celé utkání s velice kvalitním soupeřem se neslo v duchu bojovnosti a dobré efektivity střelby. Naši mladíci byli skoro celý zápas vyrovnaným protivníkem a nechtěli soupeři darovat ani kousek hřiště zadarmo. Až do osmé minuty třetí třetiny svítlilo na tabuli skóre 3:3. Poté bohužel sérií zbytečných ztrát a ukvapených rozhodnutí darovali soupeři možnosti ke skorování, který je s přehledem využil. Z pohledného a vyrovnaného utkání nakonec dorostenci odešli poraženi 4:8.

Komentář trenéra: „Musím klukům poděkovat za velice pěkný turnaj, kdy jsme čelili těžkým soupeřům. Náš herní projev roste, ale zároveň je vidět, že máme spousty práce do budoucna. Mrzí mě ztracené utkání s Ústím, kdy jsme v závěru utkání hloupými ztrátami soupeři darovali 3 body bez větší práce. Pokud chceme vyhrávat takto důležitá utkání, musíme být na hřišti chytřejší a spolehlivější.“