19.12.2017 - Redakce

Dorostenci FBC Liberec v Plzni získali jen bod

Komentář trenéra Radka Pěničky: „Myslím, že úroveň druhého zápasu do určité míry ovlivnila skutečnost dalšího těžkého zápasu v jednom dni a střídání pouze dvou pětek, i minule při dvojzápase s Plzní tomu bylo podobně, první zápas spoustu energie a pohybu po hřišti a zvládnutý zápas, ve druhém pak viditelná únava a chybějící rychlejší pohyb a přístup k hráčům. Ve druhém zápase jsme byli u všeho krok později, a i když bylo pár střídání, kde šli kluci na hranu, soupeře přitlačili a vytvořili si gólové příležitosti - na lepší výsledek však nestačilo.“

FBC Liberec vs. FBŠ SLAVA Plzeň 6:6 (1:3, 2:2, 1:1)

Před zápasem byla na klucích vidět velká motivace zápas zvládnout, oproti minulému, kde ztratili vedení 3:0. I zde začátek jako přes kopírák posledního vzájemného utkání, brzy vedení 2:0, ale velký optimismus nebyl, většinu času jsme byli pod tlakem a díky rychlému přístupu hráčů Plzně jsme velmi těžce rozehrávali. Plzeň i proto ještě v první třetině zápas otočila na 4:2. Do druhé třetiny šli kluci s tím, že je nutno zjednodušit rozehru a vepředu být více aktivní s větším pohybem a tlakem na rozehru soupeře - výsledkem byl otočený zápas a asi nejlepší třetina dne.

Závěrečná třetina byla takové přetahování o výsledek, kde jsme za vyrovnaného stavu 5:5 měli výhodu přesilové hry, a tak trochu lehkovážným přístupem při přihrávkách nabídli soupeři brejk, ze kterého skóroval, ani to naštěstí kluky nepoložilo a v závěru srovnali v power play na konečných 6:6. Celkově vyrovnaný zápas se spravedlivou dělbou bodů.

FBC Liberec vs. FBC Plzeň 2:10 (6:2, 4:1, 5:4)

Zde bohužel již před zápasem viditelné na klucích trochu uspokojení z prvního zápasu, kde v hlavách měli, že tento soupeř by mohl být jednodušší, soudě asi dle minulého zápasu, kdy jsme i přes relativně vyrovnaný výsledek (3:2) stejného soupeře k ničemu moc nepustili. Dopadlo ale přesně naopak,
v podstatě po celý zápas soupeř určoval tempo hry a my skórovali pouze z nahodilých akcí, od stavu 2:6 v závěrečné třetině byla již spíše exhibice v podání Plzně.

Komentář trenéra Radka Pěničky: Myslím, že úroveň druhého zápasu do určité míry ovlivnila skutečnost dalšího těžkého zápasu v jednom dni a střídání pouze dvou pětek, i minule při dvojzápase s Plzní tomu bylo podobně, první zápas spoustu energie a pohybu po hřišti a zvládnutý zápas, ve druhém pak viditelná únava a chybějící rychlejší pohyb a přístup k hráčům. Ve druhém zápase jsme byli u všeho krok později, a i když bylo pár střídání, kde šli kluci na hranu, soupeře přitlačili a vytvořili si gólové příležitosti - na lepší výsledek však nestačilo.“