Preview k zápasu
23.02.2017 - Redakce

Crazy girls vyzvou v sobotu FBK Jičín

22. a zároveň poslední kolo Extraligy žen Crazyny odehrajou na domácím hřišti, a to proti známému soupeři FBK Jičín. Liberecké ženy mají za sebou šňůru vydařených zápasu, kterou chtějí i prodloužit a vstoupit tak sebevědomě do play-off.

Když se posledně střetly Crazyny na palubovce Jičína, byl z toho vyrovnaný zápas plný střetů z obou stran. Lépe však začali domácí, liberecké se sice mohly vytáhnout svou skvělou útočnou hrou a kombinováním na půlce soupeře, Jičín se ale několika střelami dostal do vedoucího stavu 4:0. Poté se ke Crazynám obrátilo štěstí na čepele a započaly stíhací jízdu. První snižovala Havlíková, po ní Dostalíková. Před první třetinou Crazynám chyběly tři branky na dorovnání, šance jim zhořkla po gólu Satýnkové, po vsítění Šamaniny však ještě ožila. V závěru hry Crazy šáhly po power play, v němž pouze zkorigovaly na konečných 6:4.

V minulém kole si Crazyny vyšláply proti soupeřkám z pražského Elite. Do tohoto souboje šly s vědomím nejisté pozice ve vyřazovacích bojích a nutně potřebovaly proti pražankám naplno bodovat. První dvacetiminutovka byla plná útočných akcí ze strany Liberce, ale zůstala neměnná 0:0. V druhém dějství si Crazy vytvořily náskok třemi brankami. V posledním se Elite pouze postavilo do bloku a severočešky dovršily skóre na 4:0. Domácí se prosadily pouze jednou, a to minutu před koncem. Crazyny tak zvítězily 4:1.

Jičín má za sebou souboj se zvučným Herbadentem v němž pražský celek potvrdil svou roli favorita a deklasoval domácí 1:9. Po úvodních dvaceti minutách hry byl stav 0:2. V další třetině přebily Jičín třemi brankami, domácí hráčky se prosadily pouze jednou. Herbadent svůj brankostroj dovršil v poslední části, kdy do sítě soupeřek nasázel 4 góly.

Crazyny si v závěru základní části budou chtít zpříjemnit náladu na play-off a obhájit si 6. místo v tabulce. Týmu z Jičína mají co oplácet z posledního střetu, a tak sobota jistě nabídne napínavý duel.

25.2., 18:00, FBK Jičín, SH Dobiášova