Černý víkend pro Liberec. Nedokázali bodovat muži, ženy ani junioři

Černý víkend pro FBC Liberec. Tak by se dalo nazvat víkendový tažení elitních týmů FBC Liberec. Muži vysoko podlehli Mladé Boleslavi. Junioři nepřivezli body z Moravy a Crazyny podlehly FbŠ Bohemians.

Muži

Technology Florbal MB vs. FBC Liberec 13:4 (4:2,6:1,3:1)

V 10.kole Tipsport Superligy zavítal Liberec do města aut. Mladá Boleslav patří k favoritům soutěže a body zadarmo nerozdává zadarmo. Zápas začal v opatrném tempu až do 10 minuty, kdy v čase 9:07 Mladá Boleslav vstřelila branku, autorem první branky domácích byl Jan Natov. Za 40 vteřin Radek Valeš dokázal srovnat po hezké spolupráci s Tomášem Markem. Toto liberecké spíše položilo a do 20. minuty inkasoval ještě třikrát. Postupně se trefili Novák, Kološ a Rožnovják. 3 sekundy před první sirénou opět rozvlnil síť Radek Valeš a dodal sebevědomí libereckým hráčům.

Ve druhé třetině se liberecký zmar prohloubil, byl třikrát vyloučení a domácí Technologové dokázali vše nekompromisně trestat. Za FBC Liberec se ve 2. periodě trefil jen David Böhm a zkorigoval stav po 40 minutách na 3:10.

Třetí třetina se herní obraz nezměnil a domácí favorit dominoval, vytvářel si šance, které dokázal trestat. V závěrečných minutách kosmeticky upravil Jan Baudisch na konečných 4:13.

FBC Liberec si z utkání odvezl debakl, po kterém se tým z Podještědí propadl na předposlední příčku Tipsport Superligy. Libereckým hráčům dělal problémy reprezentační střelec Jiří Curney, který nasbíral 3 branky a 4 asistence.

Nyní čeká Tipsport Superligu týdenní reprezentační přestávka. Po ní se FBC Liberec ve veledůležitém televizním utkání s Panthers Otrokovice. Utkání proběhne 13.11.2017 v 18:00 v liberecké Home Credit Aréně.

Crazy girls

FbŠ Bohemians vs. FBC Liberec 3:7 (1:1,4:2,2:0)

V sobotu se Crazyny vypravily na zápas s FbŠ Bohemians. V první a druhé třetině se děvčata s klokankami rvaly zuby nehty, ale i tak nakonec podlehly. Tedy i po několika slabých i silných chvilkách zápas skončil 7:3.

Začátek Crazyny odehrály velice kvalitně a s klokankami šly "ruku v ruce". Aktivní přístup byl velkým plusem a Crazyny využívaly každé šance ke střele. Tento stav se táhl celou první třetinu, kde z naší strany přispěla ke skóre 1:0 ve 4. minutě Lucie Veidlová. Soupeřky nakonec dotáhly na 1:1 a zbytek třetiny se hrála vyrovnaná hra.

Ve druhé třetině viditelně podržela gólmanka Marcela Štěpánová, která měla mnoho skvělých zákroků. Soupeřky se rozehrály a jejich střely byly neúprosné. Přestože měly Crazyny mnoho šancí, tyčky zvonily, tak ani góly Oxany Šamaniny a Klárky Leierové nestačily Crazynám k dohnání tempa klokanek a stav se zhoršil na 3:5. Ve třetí třetině atmosféra zhoustla. Slavíková využila vlažnějšího tempa hry a přidala Liberci do kotle. Když se v druhé polovině třetiny tempo zvedlo, bylo již pozdě. Crazyny tak podlehly 7:3 a ze zápasu si neodnáší ani bod

.

Junioři

Sokol Brno I EMKOCASE Gullivers vs. FBC Liberec 6:4 (4:1, 1:1, 1:2)

Liberečtí vstoupili do utkání aktivně a dvakrát nebezpečně zahrozili, oba pokusy skončily na tyči. Zde platilo nedáš, dostaneš a brněnští se tečovanou střelou dostali vzápětí do vedení. V přesilové hře se podařilo vyrovnat z hole Adama Štěpána. Ze strany Liberce to ale bylo pro tuto třetinu vše a ne příliš povedený výkon Brno ještě třikrát potrestalo.

Druhá třetina už vypadala ze strany Liberce daleko lépe, což potvrdil i gólem David Šklíba. Šance se kupily na obou stranách, ale oba gólmani byli proti změně skóre. To se měnilo až 3 minuty před koncem třetiny, kdy Gullivers zvyšovali na 5:2.

Závěrečná část začala přesilovou hrou Liberce, kterou využil Adam Balatka. Přibližně v polovině třetiny vstřelilo Brno šestý gól a pak už následovala jen závěrečná snaha libereckých o zvrácení výsledku. Tento tlak dokázal využít svou druhou brankou v zápase jen David Šklíba a tak utkání skončilo vítězstvím domácích.

1. SC Tempisch Vítkovice vs. FBC Liberec 13:4 (2:1, 5:2, 6:1)

Druhý víkendový zápas přivedl Liberci do cesty silného soupeře z Vítkovic, který hned v první minutě otevřel skóre. V šesté minutě vyrovnával David Šklíba a vlil tak libereckým novou krev do žil. Povedený výkon první třetiny bohužel další branku do sítě Vítkovic nepřinesl, jen do té naší. A tak se šlo do šaten za nadějného výsledku 1:2.

Začátek druhé části nebyl zrovna z těch povedených, kdy během dvou minut odskočili vítkovičtí na rozdíl čtyř branek. Kontaktní gól zaznamenal premiérovou brankou Jakub Jaroš, jenž svoji pumelicí od mantinelu po zemi na přední tyč snižoval na 5:2. O chvíli později ze standratky dával na 5:3 Adam Balatka. Pak už skórovali opět jen vítkovičtí.

Poslední třetina byla spíše zkouškou morálu pro liberecké. Bojovný výkon a postupné vytváření šancí vítkovičtí trestali rychlými protiútoky a přesnými střelami. A skóre se navyšovalo. Kosmetickou úpravu měl na svědomí David Šklíba. Z libereckých na něho už pak nikdo nenavázal, a tak zápas skončil vysoko 13:4 pro domácí.