Muži v premiérovém zápase sezony podlehli nováčkovi ze Znojma

Letošní Tipsport Superliga začala a FBC Liberec hned na začátku sezony počítá první ztrátu. Ve svém zahajovacím utkání podlehlo nováčkovi ze Znojma. Tým z jižní Moravy předvedl koncentrovaný výkon okořeněný vysokou produktivitou a zaslouženě zvítězil 9:4.

FBC Liberec vs. TJ Znojmo LAUFEN CZ 4:9 (1:2,1:3, 2:4)

První třetina začala velmi opatrně. Nicméně začátek zápasu zvládli lépe znojemští, kteří dokázali zužitkovat přečíslení 3 na 2. Poté se hra mírně vyrovnala a tlak třetí lajny vyústil v branku Jakuba Procházky, který vyrovnal na 1:1. Zbytek třetiny moc šancí nepřinesl až na jednu výjimku. V 15. minutě Petr Číhal využil zaváhání libereckého obránce a krásně vymetenou šibenicí zvýšil na 2:1 pro znojemské barvy.

Druhá třetina by se dala nazvat jednoduše. Liberecká snaha a branky Znojma. Po celou dobu třetiny se liberečtí snažili tvořit hru, avšak marně. Z toho způsobu hry plynuly chyby Severočechů, které soupeř trestal znamenitě. Naději pro černobílé vykřesal Valeš, který za Skácelíka dokázal dorazit odražený míček od zadního mantinelu.

Ve třetí třetině přišlo rozuzlení velmi rychle. V rozmezí tří minut opět TJ Znojmo potrestalo hrubé chyby Liberce a definitivně zlomil odpor. V závěru třetiny se už výsledek jenom kosmeticky upravoval za FBC si připsal branku Marek. Další branku si vstřelil hostující hráč sám. Znojmo potupnou desítku nenačepovalo, zato si z Liberce odvezlo všechny tři body za výhru 9:4.

Možnost nápravy budou mít muži FBC Liberec v neděli 3.9.2017 na palubovce itelligence Bulldogs Brno.

Branky: Procházka, Valeš, Virgl (vlastní branka) , Marek

Komentář trenéra Zdeňka Skružného: „Soupeř si vítězství zasloužil, byl hladovější, soutředěnější a dokázal na rozdíl od nás proměňovat své šance.“