Hráči Liberce neuspěli ani na venkovním hřišti, podlehli Brnu

Florbalisté FBC Liberec nedokázali bodovat ani ve druhém utkání Tipsport Superligy. Po domácím neúspěchu se Znojmem Severočeši podlehli Brnu 4:8.

Bulldogs Brno vs. FBC Liberec   8:4   (2:2, 3:0, 3:2)

Úvod zápas patřil jednoznačně domácím, kteří hned po třech minutách odskočili do vedení 2:0. Liberec se však do zápasu dokázal vrátit. Novou krev do žil Severočechů nalilo několik povedených zákroků brankáře FBC Víti Vaníčka a hosté se z nepovedeného startu utkání oklepali. Vyrovnání sil na hřišti dokumentovali i brankovým srovnáním, o které se postarali dorážející Tomáš Marek a v přesilové hře přesně mířící Matěj Klucho. Po 20 minutách hry odcházely oba celky do kabin za nerozhodného stavu.

Ve druhé části to vypadalo, že bude jediným úspěšným střelcem domácí Sládeček. Liberec hrál trpělivěji na balonku a nepouštěl Brno do tolika šancí jako v úvodní periodě. Jenže na konci prostřední dvacetiminutovky Brno hned dvakrát udeřilo. V poslední minutě druhého dějství tak domácí Buldoci odskočili do pohodlného vedení 5:2 a liberečtí měli před poslední třetinou co dohánět.

Když se navíc na začátku třetí části prosadil domácí Kadlec, zdálo se být rozhodnuto. S nepříznivým vývojem se nehodlal smířit Petr Salát, který se v krátkém časovém sledu dvakrát trefil a vykřesal jiskřičku naděje pro hostující celek. V závěru už ale Severočeši další trefu nepřidali, naopak domácí vstřelili dvě branky, kterými zpečetili osud zápasu.

Branky: 2x Salát, Marek, Klucho

Komentář trenéra domácích Zdeňka Skružného:Nejsme schopni udržet stabilní výkon po celé utkání. Rozhodlo se v závěru 2. třetiny. Třetí třetina byla z naší strany jen křeč a snaha za každou cenu utkání zvrátit. Domácí zvítězili zaslouženě.“